ZŠ T. G. Masaryka
ZŠ T. G. Masaryka,Pyšely

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků - 19.  6.  2024 od 15:30 hod. 

4. třídy

4. třídy

- škola v přírodě

 

  • 5. den Školy v přírodě Sportovní aktivity, deskové hry, kvíz plný zábavy a závěrečné vyhodnocení

Dnešní poslední den naší Školy v přírodě byl plný zábavy, her a slavnostního vyhodnocení. Děti si užily pestrý program, který zahrnoval deskové hry, kvízové otázky, pantomimu, sportovní aktivity a závěrečné vyhodnocení.

Děti si mohly vybrat z široké nabídky her, které rozvíjely jejich logické myšlení a strategické dovednosti. Atmosféra byla uvolněná a plná smíchu.

Po deskových hrách jsme se přesunuli do prostorů družiny, kde děti vytvořily skupinky. Řešily úkoly, odpovídaly na otázky a zkusily si i pantomimu nebo známé přesmyčky.

Po zábavných úkolech jsme se přesunuli ven, kde je čekaly sportovní aktivity. Děti se rozdělily do týmů a soutěžily v přehazované a vybíjené.  Sportovní hry podpořily týmového ducha a děti si užily spoustu zábavy a pohybu na čerstvém vzduchu.

Poslední den školy v přírodě byl plný radosti a vzájemného povzbuzování. Děti odjížděly domů s úsměvem na tváři a spoustou krásných vzpomínek.

  • 4. den Školy v příroděTuristika: Senohraby - Baštírna - Javorník - Pyšely

Čtvrtý den naší Školy v přírodě byl zasvěcen krásné turistické trase vedoucí ze Senohrab přes Baštírnu a Javorník zpět do Pyšel. Z Pyšel nás odvezl autobus do Senohrab a odtud jsme prošli kus cesty na zříceninu hradu Hláska, kde nás čekal nádherný výhled na řeku Sázavu a její okolí. Pak jsme se přesunuli na Baštírnu, kde jsme se přívozem přepravili na druhou stranu a odtud jsme vyrazili směr Pyšely. Tento výlet nabídl dětem skvělou příležitost prozkoumat přírodu, užít si čerstvý vzduch. Na závěr naší túry nás překvapil veliký mrak a pršelo nám až do Pyšel. V Pyšelích nás už vítalo sluníčko. Pro děti byl dnešek opět velikým a nezapomenutelným zážitkem.

 

  • 3. den Školy v přírodě:  Turistika Pyšely – Dubiny – Lojovice - Pyšely

Dnes jsme se vydali na pěší túru  Pyšely -  Dubiny – Lojovice – Pyšely. Počasí nám přálo, slunce svítilo a teploty byly příjemné.

Trasa vedla malebnou krajinou plnou zeleně a květin. Celkově byl den velmi úspěšný a všichni si ho užili. Děti byly nadšené a plné energie. Turistická túra byla skvělou příležitostí k prozkoumání okolní přírody a posílení kolektivu. 

 
  • 2. den Školy v přírodě: Návštěva Chýnovské jeskyně a Husitského muzea
Na druhý den Školy v přírodě jsme se vydali objevovat krásy Chýnovské jeskyně a Husitského muzea v Táboře.

Děti byly z prohlídky Chýnovské jeskyně nadšené. Obdivovaly krásy jeskynních útvarů a fascinovala je i prohlídka expozice. Zdolaly celkem 330 schodů, což bylo i fyzicky náročné, ale zvládly na jedničku.

Po návštěvě jeskyně jsme zamířili do historického centra Tábora, kde se nachází Husitské muzeum. Interaktivní expozice, věnovaná husitskému hnutí, poskytla dětem hlubší vhled do české historie. Měli jsme možnost vidět multimediální prezentace, repliky historických předmětů a husitské zbraně a brnění. Děti si užily nejen zajímavou výstavu, ale také interaktivní části, které jim umožnily lépe pochopit dobu husitství.

Tento den byl nejen vzdělávací, ale i plný dobrodružství a nových zážitků.

 

  • Škola v přírodě: 1. den – Sportovní den

Naše škola v přírodě začala s velkou energií a nadšením. První den byl věnován sportovním aktivitám, které žákům 4. A a 4. B třídy poskytly možnost si užít spoustu zábavy na čerstvém vzduchu.

Dopolední turistika a sportovní aktivity děti hodně bavily a prověřily jejich sílu, či rychlost.

První den školy v přírodě byl úspěšný a všichni se těší na to, co přinese zítřek!

 

Mgr. Monika Bakešová a Mgr. Eva Rezková

 

Program a organizace ŠVP v Pyšelích a jeho okolí 10. 6. - 14. 6. 2024
 
pondělí 
Turistika: Pyšely - Borová Lhota - sportovní aktivity 
úterý
Školní výlet: Chýňovské jeskyně a Husitské muzeum v Táboře
středa
Turistika: Pyšely - Dubiny - téma: Máme rádi Česko
čtvrtek
Turistika: Senohraby - Baštírna - Javorník - Pyšely
pátek
Turistika: Pyšely - Papírna: míčové hry. Vyhodnocení ŠVP
Datum vložení: 10. 6. 2024 19:36
Datum poslední aktualizace: 14. 6. 2024 19:35
Autor: Správce Webu

Škola

    Vyučovací hodiny:
   1. hod.    8.00 - 8.45 
   2. hod.    8.55 - 9.40 
   3. hod.    10.00 - 10.45 
   4. hod.    10.55 - 11.40 
   5. hod.    11.50 - 12.35 
   6. hod.    12.45 - 13.30 
   7. hod.    13.40 - 14.25 
   8. hod.    14.35 - 15.20 

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

V červnu deštivo a chladno způsobí rok neúrodný snadno.

Pranostika na akt. den

Prší-li na svatého Gerváze a Protáze, po čtyřicet dní se deštivé počasí ukáže.