ZŠ T. G. Masaryka
ZŠ T. G. Masaryka,Pyšely

25. 4. 2024  - Třídní schůzky - od 16:00 hodin.

2. a 3. 5. 2024 - Ředitelské volno

KRPŠ

Adresa:
Klub rodičů a přátel školy při ZŠ Pyšely, o.s.
náměstí T.G. Masaryka 4

9. B   Eva Davidová
          dav.eva@centrum.cz

Cíle a aktivity KRPŠ

KRPŠ – Klub rodičů a přátel školy při ZŠ Pyšely, o.s., je nezisková organizace, kterou založili rodiče žáků naší školy v roce 2011. Cílem klubu je rozvoj spolupráce a komunikace mezi rodiči žáků, učiteli a vedením školy, příp. se zřizovatelem školy. Dále spolupracujeme na zlepšení vybavenosti školy a školního prostředí a podporujeme mimoškolní aktivity dětí (zájmové kroužky, sportovní akce, apod.).

Naše činnost:

• pořádáme kulturní, sportovní a vzdělávací akce pro děti;
  • podporujeme společné akce děti-rodiče-učitelé;
  • vyhledáváme možnosti finanční a materiální podpory a pomoci pro své akce i pro školu;
  • nabízíme organizační a administrativní pomoc vedení školy při konkrétních akcích;
  • aktivně spolupracujeme s vedením školy i města

Podpořit naše aktivity můžete:

•  formou členství
  •  finančním příspěvkem
  •  materiální podporou
  •  spoluprací při akcích
  •  samozřejmě morální podporou

Vítáme Vaše nápady a náměty pro aktivity stejně jako informace o možných zdrojích financování.

Podpořit nás můžete členstvím v KRPŠ, finančně nebo materiálně jako sponzor nebo spoluprací na konkrétních akcích.

Pro zájemce o členství

Stát se členem KRPŠ je velmi jednoduché. Na začátku, nebo v průběhu školního roku, uhradíte na náš účet 243637874/0300 členský příspěvek 250,- Kč za jedno dítě navštěvující ZŠ Pyšely. Do popisu transakce, prosím, zadejte Vaše jméno a telefonní číslo. Budeme Vás informovat o schůzkách a probíhajících přípravách našich akcí. Můžete se do dění zapojit, ale nemusíte. Můžete popsat, jakým způsobem si přejete zapojit, např. „pomohu s přípravou dětského dne, jsem schopná něco vyrobit, udělám dětem přednášku, popř. nechci být informován….“ atd. Vaší pomoci si velice ceníme a přání budeme respektovat.

Přihláška KRPŠ k vyplnění na PC.docx (27.88 kB)

Přihláška KRPŠ.pdf (172.6 kB)

Manuál třídního důvěrníka

Smyslem funkce třídního důvěrníka je být prostředníkem mezi rodiči a školou za podpory       Klubu rodičů a přátel školy. Chceme vstupovat do dění v naší škole a dát zároveň rodičům možnost vyjádřit své připomínky vedení školy jako celek.

Každá třída ZŠ zvolí svého zástupce - třídního důvěrníka. Sbor třídních důvěrníků je poradním orgánem Klubu rodičů a přátel školy.

Třídní důvěrník (dále TD) se účastní setkání třídních důvěrníků, které se koná alespoň 2x ročně, vždy před schůzkami rodičů. Výbor KRPŠ může svolat schůzku kdykoli v průběhu školního roku.

O mimořádnou schůzku  mohou požádat také TD na základě podnětu rodičů.

Seznam TD i s kontakty je zveřejněn na webových stránkách školy.

Rodiče adresují TD své dotazy, stížnosti, připomínky, či návrhy k dění ve škole.

Pokud není v silách TD dotaz rodičům zodpovědět, obrací se na výbor KRPŠ.

Obrací se na výbor sdružení také při řešení připomínek určených pro ředitelství školy, nebo při řešení problémů jednotlivých rodičů a jejich dětí se školou.

TD mohou předkládat návrhy na čerpání finančních prostředků po návrhu rodičů, žáků či učitelů.

Třídní důvěrník se nemusí ztotožňovat s daným stanoviskem rodičů, je pouze prostředníkem mezi rodiči a školou.

TD komunikuje s rodiči, informuje je a třídního učitele o výsledcích jednání výboru KRPŠ, čerpání financí, výsledcích jednání se zástupci školy a dalším.

Informace předává dál rodičům a třídnímu učiteli osobně na rodičovských schůzkách, nebo je ve spolupráci s třídním učitelem informuje, že jsou nové informace k dispozici.

Manuál třídního důvěrníka (83.85 kB)

Vyučovací hodiny:
   1. hod.    8.00 - 8.45
   2. hod.    8.55 - 9.40
   3. hod.    10.00 - 10.45
   4. hod.    10.55 - 11.40
   5. hod.    11.50 - 12.35
   6. hod.    12.45 - 13.30
   7. hod.    13.40 - 14.25
   8. hod.    14.35 - 15.20

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

O svaté Anselmeně semeno do země.