ZŠ T. G. Masaryka
ZŠ T. G. Masaryka,Pyšely

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků - 19.  6.  2024 od 15:30 hod. 

Pokyny na cestu – Chorvatsko 2024

Pokyny na cestu – Chorvatsko 2024

- informace před odjezdem
- pokyny od CK
- sraz - 7. 6. 2024 na hřišti (v areálu školy) v 18:00 hod

Pokyny na cestu – Chorvatsko 2024

 7. 6. od školy – 16. 6. ke škole– čas bude upřesněn dle pokynů CA

Stravování:

Začínáme večeří v sobotu a končíme obědem další sobotu, v den odjezdu. Česká kuchyně, skladba stravy vychází z daných podmínek a s přihlédnutím k tomu, že se jedná a akci pro děti.

Do autobusu tedy volte lehčí jídla, sušenky, pití a něco malého k obědu na sobotu. Prosím volte potraviny nepodléhající zkáze. Šunka, měkké salámy, vajíčka… nejsou vhodné.

Dětem, kterým nebývá v autobuse dobře, prosím dejte do příručního batůžku igelitové sáčky/tašky pro případ nehody. Vhodné jsou také vlhčené kapesníčky. Před jízdou doporučujeme podat dětem Kinedryl.

Služby v Pakoštane:

Banka, pošta, supermarket, ambulance, lékárna, zlatnictví, cukrárny, restaurace, směnárny, krámky s oblečením, upomínkovými předměty, zmrzlinou a jiné. Měnová jednotka v Chorvatsku je Euro, směnit lze jakoukoliv konvertibilní měnu (tj. českou korunu od 500,-, euro). U delegáta CA je v místě, kam děti budou chodit na jídlo, možné zakoupit i v české měně drobné občerstvení (limo, cukrovinky, poháry, žvýkačky,…)

CO S SEBOU? (seznam je orientační, zabalte dětem věci dle jejich potřeb )

Na cestu: dle počasí, ale v noci bývá chladněji, proto nezapomeňte na mikinu a dlouhé nohavice – tepláky, teplé ponožky a případně pantofle. Pokud bude pršet, je vhodná i lehká bunda. Doporučujeme vzít si malý polštářek a malou deku.

A: Do příručního zavazadla do autobusu věci dle pokynu:

  1. Platný cestovní pas /OP ( musí platit ještě půl roku po návratu do ČR)
  2. Pojištění (každý si zařizuje sám), jedná se o připojištění na cestu, pobyt, na poškození majetku,… CA je samozřejmě také pojištěna – povinné!!!!
  3. Kartičku ZP – kopii (pokud ještě neodevzdali s dokumenty)
  4. Potvrzení o bezinfekčnosti s datem 7. 6. 2024 podepsaným zák. zástupcem (děti budou odevzdávat před nástupem do autobusu)

Prosím, aby všechny tyto doklady měly děti u sebe (v malé taštičce, obalu)

  1. Pokud děti mají pravidelné léky, také si je vezmou do autobusu- léky prosím opět vložit do obálky nadepsané jménem dítěte, datem narození a připsat dávkování léků. Léky budou po celou dobu pobytu uloženy u zdravotníka, který dohlédne na správnost užívání dle Vašich pokynů.  Obálku s léky odevzdáváte u autobusu třídnímu učiteli.
  2. Drobné na použití WC, nákup případných nápojů,…při zastávkách autobusu. Stavíme každé 3 hodiny nebo dle potřeby. Dětem stačí na cestu pár drobných – eura
  3. Před odjezdem (max do 30.5.) děti odevzdají ve škole zbylé dokumenty, také v 1 obalu: dotazník pro rodiče, potvrzení lékaře, souhlasy – rozchod, ošetření. Prosím o dodržení termínu), mohou i kopii kartičky pojišťovny ofocenou z obou stran

B: Na pláž:

Plavky (2), sluneční brýle, osuška, krémy na opalování s vyšším faktorem, pokrývku hlavy – NUTNÉ!, šátek, podložku na ležení (karimatka, rohožka,..), boty do vody ( ve vodě někdy bývají ježci). Opalovací krémy vyššího faktoru, Panthenol – spray na spáleniny. Pláž je od apartmánu vzdálená 20 m. Je částečné písčitá, částečně oblázky. Vstup do vody je pozvolný, nemusíte se tedy bát.

C: Na pobyt:

Sportovní obuv, letní vzdušnou obuv, obuv do vody, trička s krátkým i dlouhým rukávem , přibalte dětem i lehkou košili, tričko v případě, že si přismahnou záda J, mikinu, teplý svetr, bundu, kalhoty, kraťasy, ponožky, pyžamo, spodní prádlo, lahev na vodu, baterku, náhradní baterie, šátek, psací potřeby, pastelky, blok, nůžky, lepidlo (Herkules), hygienické potřeby (kartáček, pasta, hřeben, šampon, sprchový gel, krém po opalování, papírové kapesníčky, 2x WC papír), ručníky  a další věci dle uvážení.

D: Do apartmánu:

Utěrka (každý), malý mycí prostředek na nádobí, houbička, kolíčky na sušení prádla, toaletní papír (měl by tam být, ale nikdo nikdy nevíJ), hry, karty, kniha, časopis, hudební nástroj,…Povlečení dává CA.

E: Kapesné:

Záleží na Vás. Pamatujte, že jídlo mají děti zajištěné. Občas zajdeme na zmrzlinu, pizzu, někdo si bude chtít něco koupit, přivézt malý dáreček, upomínkový předmět. Během pobytu bychom chtěli dát i výlety, Zadar, výlet lodí na delfíny, Biograd na moru.  Na tyto výlety postačí dětem cca 1 500,- 2 000,-Kč, ale platí se v eurech. Lepší je mít tyto peníze v drobnější verzi.  Cenu každého výletu se dozvíme až na místě. Doporučuji, aby děti měly 2 peněženky- jednu na pláž a jednu, ve které budou mít další hotovost.

F: POZOR!!! Mobilní telefony, tablety, cenné věci:

Opět zvažte vy sami. V případě poškození, ztráty neručí škola ani CA, ale každý si za své věci ručí sám. Na pláž si mobily brát nebudeme. Informace o příjezdu na místo i o času pravděpodobného příjezdu předáme kontaktní osobě ve škole, ta je dá na web školy.

G: Různé:

Vyvážet potraviny je několik let zakázáno, povolené jsou pouze potraviny na cestu. První jídlo je večeře, takže ještě něco malého na oběd. Do této lokality jezdíme bezmála 15 let. Vždy jsme byli my i děti spokojené. Věřím, že tomu bude tak i letos. Apartmány jsou plně vybavené – lednice, sporák, nádobí…možno tedy přibalit i něco ,,na zub“. Např. suchý salám. Vařiče mohou děti používat pod naším dohledem (čaje, polévky v prášku, apod. pokud by je honila mlsná)

Pokud byste potřebovali doplnit další informace, kontaktujte třídní učitele nebo volejte na můj telefon: 603399095

Nyní již mají v Chorvatsku eura, v supermarketech se dá platit i kartou. Pokud si budou děti chtít směnit další peníze, dojdeme s nimi do města. Dozor nad dětmi je nepřetržitý ve dne i v noci.

I když jde o ozdravný pobyt, i zde se děti vzdělávají a platí zde dodržování pravidel dle Školního řádu. Nekázeň, neuposlechnutí pokynů vyučujících, apod. se tedy následně řeší po příjezdu na pedagogické radě. Věřím, že vše proběhne v pořádku a užijeme si krásné dny pro zdraví vašich dětí.

Budeme se těšit na společné chvíle s dětmi.                                                  Mgr. Prášková

Přílohy

Pokyny na cestu - Chorvatsko 2024.pdf

Pokyny na cestu - Chorvatsko 2024.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 200,73 kB

Pokyny 7.6.2024 Pyšely ZŠ, Benešov - CK.pdf

Pokyny 7.6.2024 Pyšely ZŠ, Benešov.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 298,36 kB
Datum vložení: 28. 5. 2024 9:21
Datum poslední aktualizace: 31. 5. 2024 6:37
Autor: Správce Webu

Škola

    Vyučovací hodiny:
   1. hod.    8.00 - 8.45 
   2. hod.    8.55 - 9.40 
   3. hod.    10.00 - 10.45 
   4. hod.    10.55 - 11.40 
   5. hod.    11.50 - 12.35 
   6. hod.    12.45 - 13.30 
   7. hod.    13.40 - 14.25 
   8. hod.    14.35 - 15.20 

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Když v červnu severní větry vějí, tu se bouřky opozdějí.

Pranostika na akt. den

Prší-li na svatého Gerváze a Protáze, po čtyřicet dní se deštivé počasí ukáže.