Organizace zápisu do 1. třídy pro šk. rok 2020/2021

V souvislosti s mimořádnými opatřeními vlády k ochraně obyvatelstva v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19 opatření k organizaci zápisů k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021.

Zápis na naší škole bude probíhat od 1. dubna do 24. dubna 2020 a bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Původní termíny zápisu se tímto ruší.

Informace pro rodiče prvňáčků k zahájení škol. roku 2019/20

Vážení rodiče, v příštím školním roce pro Vás a Vaše děti nastane důležitý zlom v životě – Vaše dítě se stane školákem. Co to obnáší být školákem, jste každý na vlastní kůži zažil, ale většinou zatím pouze jako dítě. Teď jste jako rodiče v úplně jiné roli a bude to od každého z Vás vyžadovat mnoho trpělivosti a pochopení.

Zde naleznete všechny základní informace a soupis potřeb pro vaši ratolest.

Desatero pro rodiče

Vstup do první třídy základní školy představuje pro dítě velkou životní změnu. Mění se role dítěte, prostředí, dospělí i vrstevníci, denní program, náplň činnosti, nároky i požadavky. Aby dítě mohlo zvládnout tuto náročnou situaci bez vážnějších problémů, mělo by být nejen dostatečně vývojové a sociálně zralé, ale také dobře připravené.

Školský obvod

Školský obvod Základní školy T. G. Masaryka, Pražská 168, 251 67 Pyšely